piątek, 19 stycznia 2024

ZGRAni i kreatywni

Początkiem nowego roku pewne rzeczy są niezmienne. Na przykład to, że w pierwszy i trzeci piątek miesiąca odbywają się popołudniowe zajęcia z cyklu ZGRAni i kreatywni. Staram się, aby nie było sztampy, dlatego też czasami gramy w planszówki, związane motywem z tematem przewodnim spotkania. Bywa jednak, że wykonujemy prace plastyczne lub łączymy rozgrywkę z kreatywnym zadaniem do wykonania. Oto co proponowaliśmy w styczniu:

1. Balonowe stworki.

Na biurku stoi na czerwonych stopach żółty balon, który ma doklejone białe oczy i włosy z czerwonej bibuły, a także narysowane markerem: brwi, nos, usta i ręce. Przed balonem widać ulotkę, promującą spotkanie ZGRAni i kreatywni. W tle regały biblioteczne i okna.
2. Kubusiowe zabawy.

Na tle oliwkowej ściany widać kartonową postać Kubusia Puchatka. O sylwetę misia oparta jest gra planszowa: Kubuś na grzybobraniu. Przed pudełkiem leżą dookoła pracy plastycznej papierowe komponenty, potrzebne do jej wykonania. Praca plastyczna - na jasnozielonek kartce brązowy garnek z miodem, z którego wypływa żółty miód. Ma ganku widnieje pomarańczowa, prostokątna karteczka z napisem: Miodek Kubusia Puchatka. Na garnku doklejone dwie pszczółki.
zdjęcie własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz