wtorek, 13 lutego 2024

Ferie w Bibliotece

Podczas tegorocznych ferii nasza uwaga skupiona była przede wszystkim wokół zimowych opowieści.

Tło: szare. W dolnej części plakatu widzimy obrazek przedstawiający siedzącego na zielonym fotelu dziadka, który pije ciepłą herbatę, u jego stóp, na dywanie siedzi trójka dzieci - dwóch chłopców i dziewczynka. Obok fotela leży sterta koców, na których usadowił się rudowłosy kot. Na obrazku namalowany jest również kominek z żywo płonącym ogniem, kwiat w doniczce oraz kolorowe narty. W górnej części plakatu umieszczono: bałwana, białego króliczka sunącego na sankach oraz parę łyżew. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Zimowe opowieści od 29 stycznia do 10 lutego 2024 r. Logotypy: MBP w Jaworznie oraz miasta Jaworzna.
projekt MBP Jaworzno

Śnieg towarzyszył nam w książkach, na wystawkach, podczas zajęć z najmłodszymi. Wyglądało to mniej więcej tak :)

W tle czarna ściana z naklejonymi papierowymi, białymi śnieżynkami narysowanymi kredą. Po ścianą stoi stolik, na którym leżą lub stoją pionowo książki dla dzieci o zimowej tematyce.
zdjęcie własne

Tablica korkowa z białym wypełnieniem. Na tablicy przypięty jest tytuł wystawki: Śniegu ciekawi oraz na ośmiu kartkach ciekawostki na temat śniegu. Gdzieniegdzie przypięte papierowe płatki śniegu.
zdjęcie własne

Na stoliku pośrodku leży przezroczysta tacka, na niej zielone pojemniczki. W środku każdego wycięte dziurkaczem różne kształty np. zielone choinki, żółte kaczki.  Obok taki pojemnik z pisakami i kredkami, kleje. Po lewej i prawej stronie kolorowanki z wydrukiem i napisem Zimowa moda. Szalik i rękawiczki na kartce po lewej stronie, sweter na tej po prawej.
zdjęcie własne

Granatowy materiał. Na środku leży biały, uśmiechnięty płatek śniegu w ciemnoniebieskim cylindrze. Na czapce złoty płatek śniegu. Po prawej stronie płatka są komponenty papierowe, potrzebne do wykonania pracy plastycznej. Na lewo od płatka leża kleje, nożyczki, dziurkach, pojemnik z wyciętymi kolorowymi płatkami śniegu, sznureczki.
zdjęcie własne

Sala przedszkolna. Na pierwszym planie siedzą tyłem dzieci. Przed dziećmi siedzi na niskim krzesełku kobieta w ciemnych włosach i okularach, ubrana w czarne spodnie i dżinsową kurtkę. W dłoniach trzyma książkę, pokazuje okładkę dzieciom. Obok kobiety widoczny fragment interaktywnej tablicy.
zdjęcie: Ewa Motyka PM nr 19
W tle widoczny regał z książkami. Na pierwszym planie fioletowy dywan, na którym stoją pionowo: z lewej strony praca plastyczna (sarenka brodząca pod drzewem w śniegu z waty), z prawej książka ("Jak przetrwasz mroźną zimę, kopciuszku" Anne Moller).
zdjęcie własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz